Fortuna Vitae – dávkovanie

Dávkovanie Fortuna Vitae všeobecne:

Dospelí 10 ml denne = 1 polievková lyžica, najlepšie ráno (5 ml obsahuje 100 mikrogramov jódu, čo predstavuje 67% ODD odporúčanej dennej dávky pre dospelých). Deti od 3 do 12 rokov 3 ml.

Dávkovanie Fortuna Vitae v prípade užívania hormónov na štítnu žľazu:

V prípade užívania syntetických hormónov, ktoré ovplyvňujú funkciu štítnej žľazy, je možné začať s ich postupným znižovaním až do úplného vysadenia. V príncipe platí: akonáhle začnete užívať Fortuna Vitae, odporúča sa znížiť dávku hormónov o 25 μg. Úprava funkcie štítnej žľazy je u každého individuálna, radi bezplatne poradíme.

V prípade autoimunitného ochorenia, ale tiež pri zápaloch, cystách, strume a iných komplikáciách v spojitosti so štítnou žľazou, nás prosím kontaktujte mailom poradenstvo@jodvita.sk. Tu Vám radi poskytneme dodatočné informácie s ohľadom na špecifikáciu vašej komplikácie v spojitosti so štítnou žľazou.

Pri odbere krvi nalačno, neužívať ani prípravok Fortuna Vitae.

Pred vyšetrením CT, MR, röntgen… sa odporúča užiť deň pred a po vyšetrení 3 x 10 ml Fortuna Vitae.

Odporúčané dávkovanie pri zvýšenej radiácii:

  • 2 dni 4 x 10 ml počas dňa
  • 2 dni 3 x 10 ml
  • 3 dni 2 x 10 ml
  • potom pokračujeme 1 x 10 ml ráno

Skladovanie:

  • Pri liečbe, ak sa užíva dennodenne, fľaša vystačí max. 1 mesiac – nemusí byť v chladničke stačí na tmavom mieste, teplota okolo 20 °C.
  • Ak sa užíva sporadicky na doplnenie jódových rezerv a pred vyšetreniami, fľašu máme potom aj 3-4 mesiace v chladničke.

(organicky viazaným jódom nie je možné sa predávkovať)

Pri autoimunitnom ochorení štítnej žľazy, cystách, telieskach, či iných útvaroch v oblasti štítnej žľazy nás môžete kontaktovať na poradenstvo kde Vám diskrétne odpovieme.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom Kúpiť Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.