Štítna žľaZa a jej funkcia

Štítna žľaza (lat. glandula thyreoidea) nachádzajúca sa na prednej strane krku je žľaza zodpovedná za riadenie celého organizmu. Štítna žľaza svoju funkciu vykonáva za pomoci hormónov štítnej žľazy (najmä tyroxín a trijódtyronín), ktoré regulujú intenzitu metabolizmu a zároveň ovplyvňujú aktívnu činnosť mnohých systémov v ľudskom tele. Tieto hormóny sa vytvárajú z organického jódu premenou z jeho anorganickej formy. To sa deje zložitými enzymatickými procesmi práve v dvojlalokovom orgáne štítna žľaza. Súčasťou aktívnej tvorby týchto hormónov je vychytávanie jódových molekúl z krvi.

Pre správne fungovanie každej bunky v našom organizme je štítna žľaza spolu s jej hormónmi absolútne nevyhnutná. Tento proces sa dá prirovnať k triede plnej žiakov, v ktorej je prítomný učiteľ (hormón štítnej žľazy). Ak učiteľ nie je v triede prítomný, nastáva chaos, krik a pod.

Porušená štítna žľaza (nedostatok hormónu štítnej žľazy), umožňujú vznik civilizačných chorôb v plnom rozsahu. Môžeme tu nájsť choroby ako osteopénia, osteoporóza, chronická únava, kardiovaskulárne ochorenia (infarkt myokardu, mozgová porážka, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol atď.), ženské ochorenia (cysty na vaječníkoch, maternici, prsníkoch atď.), neinfekčný zápal prostaty u mužov a mnohé ďalšie.

Porucha štítnej žľazy stojí často za problémami s počatím, zdravým fyzickým a duševným vývojom plodu, ale aj problémy u matky v tehotenstve, pri pôrode a dojčení (vypadávanie vlasov, kazivosť zubov, rednutie kostí, únava, malátnosť, kolísanie tlaku, psychické problémy, ktoré taktiež môžu byť následkom nesprávnej funkcie štítnej žľazy).

Najbežnejšími poruchami spojenými s touto žľazou sú hypertyroidizmus (príliš aktívna štítna žľaza) a hypotyroidizmus (nedostatočne aktívna štítna žľaza). V niektorých oblastiach sveta s nedostatkom jódu v prijímanej strave sa môže štítna žľaza výrazne zväčšiť, dôsledkom čoho je opuchnutie krku. Toto ochorenie nazývame endemická struma.

Každá porucha štítnej žľazy spôsobuje celkové oslabenie organizmu. Normalizácia jej funkcie môže byť väčšinou obnovená za pomoci produktu Fortuna Vitae – originál prof. Turianica, ktorý je unikátnym nástrojom na ochranu, prevenciu štítnej žľazy a jej celkovú regeneráciu.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom Kúpiť Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Mária, 43 r.

máj 2012 - 2017

Hypertyreóza s komplikáciou strumy

Prajem krásny deň, v prvom rade by som sa Vám chcela veľmi poďakovať za doporučenie užívať FORTUNA VITAE pri mojej diagnóze /zvýšená činnosť ŠŽ Graves – Basedowova struma/. Bola mi jednoznačne odporučená operácia – odstránenie ŠŽ. Po mesačnom užívaní oleja / napriek prísnemu zákazu od lekára olej v mojom prípade užívať!!! / sa môj zdravot. stav výrazne zlepšil nielen subjektívne, ale aj laboratórne výsledky potvrdili rapídny obrat k lepšiemu. Kým som užívala iba lieky, choroba pretrvávala. Olej prof. Turianicu však zaúčinkoval priam zázračne! Takže operáciu / ktorú považujem nie za vyliečenie, ale spôsobenie trvalo chorobného stavu, keďže jej podstatou je odstránenie životne dôležitého orgánu a doživotné užívanie umelých hormónov /naďalej tvrdohlavo odmietam a dúfam, že mi olej pomôže k úplnému vyliečeniu.

Jediné, čo ma ešte trápi, je mierne zväčšenie ŠŽ oproti jej veľkosti na začiatku ochorenia. Osobne si myslím, že sa jedná o vedľajší nežiadúci účinok Thyrozolu, nakoľko som mala predpísané pomerne vysoké dávky / zo zač. 4- krát denne, potom 3-krát/ Po využívaní 1 fľašky oleja užívam už len 1 tabletku denne. V užívaní oleja pokračujem naďalej napriek zákazu lekára.

 

Po 5 rokoch…

Ahojte anjeli moji! Práve som sa vrátila z Ľubochne ... Doktorka mi urobila ultrazvuk štítnej žľazy ... Povedala, že keby to nevidela na vlastné oči a nezažila to od začiatku, odo dňa, keď som k nej začal chodiť, neuverila by tomu ... Zmenšil sa objem nad 100 ml na 35 ml !!! Povedala, že možno začne veriť na zázraky.

Viem, komu by som mala poďakovať za ten zázrak! Napriek tomu vám nikdy nemôžem dostatočne poďakovať... Keby nebolo vás, moja štítna žľaza by nikdy nebola zdravá a ani ja by som ... Z CELÉHO SRDCA ĎAKUJEM!

S láskou a úctou Maja...

Prosím, pozdravte prof. Turianicu za mňa a ďakujem mu v mojom mene.

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.