Nedostatok jódu

Nedostatok jódu v celom našom prirodzenom potravinovom reťazci zapríčiňuje poruchy štítnej žľazy. Jej nesprávna funkcia umožňuje rozvoj ďalších súvisiacich ochorení. V oblasti strednej Európy hovoríme o tzv. enviromentálnom jódovom deficite. Ten je zapríčinený nedostatkom prirodzených zdrojov jódu.

Jód je obsiahnutý v mnohých potravinách, najviac ho asi registrujeme v rybách a morských riasach. Môžeme si teda povedať, že ak budeme jesť dostatok rýb a rias, že bude všetko v poriadku. Áno, znie to dobre, ale má to jednu chybičku. Je nám od malička vlastný jedálniček s množstvom rýb a morských živočíchov tak ako je tomu v prímorských oblastiach? No nie je a tu je rozuzlenie celej záhady. Môžeme to prirovnať k tomu, že ak máme auto, ktoré chodí na benzín a my zistíme, že nám nejde tak dobre ako by sme chceli, tak mu palivo vymeníme za letecký benzín. Dôsledok asi tušíte. Ak by sme dnes začali jesť vo veľkom množstve morské plody, rázom by sme sa predávkovali jódom, čo je extrémne nebezpečné. Aby toho nebolo dosť, môžeme si povedať nie je jód ako jód. Už sme naznačili, že poznáme dve formy jódu organický   alebo  anorganický.

V 50-tych rokoch sa začal nedostatok jódu v potravinách nahrádzať tzv. jodidovaním soli. Vďaka tomu sa podstatne znížil kreténizmus u novorodencov. Obmedzili sa aj ďalšie choroby v súvislosti s nedostatkom jódu.

V posledných rokoch však opäť pribúda ochorení súvisiacich s nesprávnou funkciou štítnej žľazy. Áno, čítate správne. Nie je to z dôvodu nedostatku jódu, ktorý sa dnes snažíme nejakým spôsobom doplniť. Nesprávna činnosť štítnej žľazy vychádza z preťaženia zapríčineného stresom, napätím, emocionálnou záťažou a množstvom informácií.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom Kúpiť Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Andrea, Martin, 36 r.

august 2016

Potenie, únava, zlý spánok sú už minulosťou

…život človeka s poškodenou štítnou žľazou je na zaplakanie. Môj manžel mal neustále problém s potením, s únavou, chrápal a už sa to nedalo vydržať, bolo to vyslovene trápenie. Avšak nemusím hovoriť, že tabletky sa neustále zvyšovali…z 25 na 75.

Môjmu mužovi, ako začal užívať Fortuna Vitae, sa otočil život o 180 stupňov. Je v kľude, nepotí sa, je vitálny, lepšie spí a lepšie sa aj cíti.

Ďakujeme, že takýto produkt existuje…

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.