Štítna žľaza a hormóny

Štítna žľaza (glandula thyreoida) produkuje 3 hormóny nesmierne dôležité pre správnu funkciu celého ľudského organizmu:

  • tyroxin (T4) a trijodtyronin (T3) – hormóny, ktoré ovplyvňujú rast, riadia látkovú výmenu, vývoj mozgu, kostí a svalov,

  • kalcitonin – hormón zodpovedný za znižovanie vápnika v krvi.

Súčasťou štítnej žľazy sú prištítne telieska (glandulae parathyreoidae) produkujúce hormón parathormon (PTH), ktorý na rozdiel od kalcitoninu zvyšuje množstvo vápnika a tiež reguluje množstvo fosforu v krvi.

Akonáhle z nejakého dôvodu klesne hladina vápnika v krvnom obehu, začnú prištítne telieska vylučovať parathormon, ktorý je zodpovedný za odovzdávanie vápnika z kostí. Ak hladina parathormonu klesne ešte viac a ani zásoby vápnika v kostiach už nestačia, môže dôjsť k tetanii a nebezpečným ochromujúcim svalovým kŕčom. Nadmerne stúpajúca hladina vápnika v krvi následne spôsobuje vylučovanie hormónu kalcitoninu štítnou žľazou a tým sa doslova zabrzdí produkovanie parathormonu.

Z uvedeného vyplýva, že všetko so všetkým súvisí a štítna žľaza prostredníctvom hormónov diriguje chod ľudského organizmu a zasahuje do všetkých jeho procesov.

Ak je pri akýchkoľvek poruchách štítnej žľazy (hypofunkcia, hyperfunkcia, struma…) prítomný syntetický hormón, hypofýza nedáva povel štítnej žľaze, aby vyrábala vlastné. Týmto procesom tak stráca svoju prirodzenú funkciu, postupne atrofuje a stáva sa nefunkčnou. Navyše stráca možnosť na vytváranie parathormonu a kalcitoninu prištítnymi telieskami, ktoré ani pri podávaní syntetických hormónov nie sú prítomné.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom Kúpiť Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Nikoleta, 30 r.

august 2016

Euthyrox som vymenila za Fortuna Vitae

Dobrý deň moje meno je Nikoleta, bývam v Bratislave a touto cestou sa s vami chcem podeliť o moju skúsenosť s týmto zázračným olejom – Fortuna Vitae.

Pred menej ako 2 rokmi mi zistili hypofunkciu štítnej žľazy. Bývalo mi nenormálne špatne, pretože hormóny si naozaj doslova robili, čo chceli, neprajem nikomu. Lekári začali samozrejme s liečbou, čím iným ako hormónmi Euthyrox, najskôr malé dávky, potom väčšie a väčšie, tak som ich počúvala ako ovečka. Myslím si, že lekári to liečia ako na páse. Keď som začala pociťovať nežiadúce účinky hormónov, tak som to povedala lekárke a zároveň som ich vysadila. Podľa nich neúnosné ako si to predstavujem. Ja som si zistila, čo to vlastne tá hypofunkcia znamená a zistila som, že je to nedostatok jódu v tele. Kamarátka mi poradila váš olej – Fortuna Vitae, ktorý je síce dosť drahý, ale zdravie je na nezaplatenie. Že nech ho vyskúšam, tak som aj.

Bola som na kontrole u lekárky a povedala som jej, že neberiem hormóny a tak no čo myslíte? Nechcela o tom ani počut…. brala som naďalej váš olej – a išla som na kontrolu k inému lekárovi a pozrime sa, diagnóza: NIE JE POTREBNÁ ŽIADNA LIEČBA !!!!!!

A to všetko iba vďaka mojmu odhodlaniu a vášmu oleju. Týmto sa chcem veľmi poďakovať za možnosť a vyriešenie mojho zdravia vďaka prírodnej liečbe. Chcela by som každému povedať, aby sa nebál vyskúšať najskôr prírodnú liečbu než začne do seba sypať tú chémiu pod názvom LIEKY. Ďakujem.

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.