Štítna žľaza – význam jódu

Nedostatok jódu významne vplýva na všetky funkcie v ľudskom organizme. Častokrát si tento nedostatok ani neuvedomujeme napriek tomu, že bývame často  unavení, podráždení, nervózni   alebo  trpíme nedostatkom spánku.

Keďže jód v našom tele zabezpečuje správnu činnosť štítnej žľazy, prispieva tým k zlepšeniu nášho psychického a fyzického zdravia.  Posilňuje imunitný systém, reguluje rast  a  vývoj, zvyšuje celkovú energiu organizmu, podporuje srdcovo-cievny systém  a  mozgovú činnosť, reguluje hladinu cukru v krvi, zvyšuje IQ  a  tiež schopnosť sústredenia.

Jód je prvok, ktorý sa vyskytuje všade, no jeho rozloženie na zemskom povrchu je výrazne nerovnomerné. Najviac je v prímorských, najmenej v hornatých krajinách. Najprirodzenejším zdrojom jódu pre náš organizmus sú morské ryby (losos, tuniak, makrela), ustrice, kraby, riasy, morská voda a soľ, niektoré minerálky, čokoládové bôby, vajcia, mlieko, citróny, mrkva, špenát, brokolica, cesnak, cibuľa, bazalka, atď.

Jódový deficit v našom organizme oslabuje imunitu a tiež negatívne vplýva na činnosť všetkých vnútorných orgánov. S jeho nedostatkom súvisia spomalené reflexy, znížené IQ, poruchy sústredenia, kŕče, anémia, vysušovanie pokožky  a  lámavosť nechtov, vypadávanie vlasov, depresia, strata energie, neprekrvenie končatín, ťažkosti s vylučovaním, opuchy, predčasný pôrod, vrodené vývojové vady, kreténizmus, rozvoj strumy, poruchy pohlavných funkcií  alebo  vznik niektorých nádorov.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom Kúpiť Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Erika, 45 r.

júl 2016

Upravené parametre štítnej žľazy, zlepšenie spánku…

Dobrý deň, chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti s olejom prof. Turianicu. Obdobie plné stresu a náročných zmien spôsobilo, že som pociťovala únavu, skleslosť a celkový diskomfort. Nevyhla som sa vyšetreniu u endokrinológa, ktorý ma pri zistených výsledkoch okamžite chcel nastaviť na lieky. Mám veľký rešpekt pred lekárskou vedou, ale nepovažujem za správne hneď pri prechodne zhoršenom stave nastaviť lieky doživotne. Chcela som skúsiť niečo šetrnejšie a hlavne bez vedľajších účinkov. Našla som na internete olej prof. Turianicu a skúsila som ho.

Nuž a moja skúsenosť? Okrem toho, že skvele chutí, má vynikajúce účinky. Užívala som 3 fľaše za sebou a všetky moje odchýlky sa upravili. Okrem hodnôt štítnej žľazy resp. hustoty kostí, výrazne zlepší psychickú pohodu, upraví chuť do jedla, zlepší spánok (jeho dĺžku aj kvalitu). Jeho účinky ma presvedčili a odvtedy si každoročne doprajem aspoň 1 – 2 mesačnú preventívnu kúru.

Vrele odporúčam každému.

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.