Zdravá štítna žľaza – predpoklad zdravia od bábätka až po seniora

Štítna žľaza je  žľaza s vnútornou sekréciou, čo znamená, že hormóny vylučuje do krvi priamo k cieľovým bunkám, ktoré na tento proces reagujú špeciálne vyvinutými receptormi. Hormóny štítnej žľazy sa zúčastňujú na činnosti väčšiny buniek v organizme   a tiež ovplyvňujú aj činnosť ostatných systémov.

Základnou funkciou orgánu štítna žľaza je vrátiť jód z krvného obehu periférnym tkanivám vo forme hormónov štítnej žľazy, ktoré takto významne ovplyvňujú metabolizmus väčšiny buniek v ľudskom tele.

Štítna žľaza hrá zásadnú a mimoriadnu úlohu vo vývoji každého jedinca. Jej hormóny sú nenahraditeľné vo vývoji mozgového tkaniva   a ich  nedostatok, alebo nedostatok jódu vedie k poškodeniu mozgu, ktoré je v tomto prípade nezvratné a prejavuje sa klinickou mentálnou retardáciou.

Štítna žľaza a jej náležitá funkcia sú preto  potrebné k telesnému vývoju, rastu a tiež pohlavnému dospievaniu. Pôsobenie hormónov na jednotlivé orgány je však časovo veľmi viazané, preto deti, ktoré majú vrodenú poruchu štítnej žľazy nesú so sebou enormné riziko nezvratného poškodenia mozgových tkanív. Je preto nadmieru dôležité odhaliť akúkoľvek poruchu čo najskôr, aby  náprava štítnej žľazy    mohla byť včas začatá.

Napriek tomu u detí starších ako tri roky, kde je predpokladaný vývoj väčšiny mozgových tkanív už ukončený,  dochádza k spomaleniu kostného zrenia a  rastu. Mentálne funkcie v tomto veku už narušené nie sú.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Tekvicový olej s aktívnym organicky viazaným jódom Kúpiť Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Erika, 45 r.

júl 2016

Upravené parametre štítnej žľazy, zlepšenie spánku…

Dobrý deň, chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti s olejom prof. Turianicu. Obdobie plné stresu a náročných zmien spôsobilo, že som pociťovala únavu, skleslosť a celkový diskomfort. Nevyhla som sa vyšetreniu u endokrinológa, ktorý ma pri zistených výsledkoch okamžite chcel nastaviť na lieky. Mám veľký rešpekt pred lekárskou vedou, ale nepovažujem za správne hneď pri prechodne zhoršenom stave nastaviť lieky doživotne. Chcela som skúsiť niečo šetrnejšie a hlavne bez vedľajších účinkov. Našla som na internete olej prof. Turianicu a skúsila som ho.

Nuž a moja skúsenosť? Okrem toho, že skvele chutí, má vynikajúce účinky. Užívala som 3 fľaše za sebou a všetky moje odchýlky sa upravili. Okrem hodnôt štítnej žľazy resp. hustoty kostí, výrazne zlepší psychickú pohodu, upraví chuť do jedla, zlepší spánok (jeho dĺžku aj kvalitu). Jeho účinky ma presvedčili a odvtedy si každoročne doprajem aspoň 1 – 2 mesačnú preventívnu kúru.

Vrele odporúčam každému.

0

Používame cookies zo služieb tretích strán na marketingové aktivity a na to, aby sme vám mohli poskytnúť lepší zážitok. Prečítajte si o tom, ako používame súbory cookie a ako ich môžete ovládať kliknutím na „Privacy Preferences“.